Д-р Веселин Бончев е завършил висшето си образование в Техническия Университет, София, през 1985 г., специалност изчислителна техника и програмни системи. Работил е две години в Лабораторията по Микропроцесори и
Микрокомпютри към същия университет. След това е работил три години в Института по Техническа Кибернетика и Роботика към Българската Академия на Науките, в секция Изкуствен Интелект, където се е занимавал с изграждането на
експертни системи.
През 1988 г. той се заинтересува от проблемите, предизвикани от компютърните вируси и започва да разработва свои антивирусни програми през свободното си време. През 1989 г. става първият директор на новосъздадената Лаборатория по Компютърна Вирусология към БАН.
През периода 1991-1995 г. живее и работи в Германия, където пише докторската си дисертация към Университета в Хамбург, на тема “Методология на компютърната вирусология”. След това заминава за Исландия, където работи за
софтуерната фирма “ФРИСК Софтуер Интернейшънъл”, която се занимава с разработката на антивирусни програми.
През 2005 г. д-р Бончев завръща в Националната Лаборатория по Компютърна Вирусология към БАН, където работи и досега.
Д-р Бончев е бил представител на България в Технически комитет 11 на международната федерация по обработка на информация (IFIP TC-11). Той е един от основателите на CARO (Computer Anti-virus Researchers’ Organization), VSI
(Virus Security Institute) и EICAR (European Institute of Computer Anti-virus Research).
Притежава богат (над 20 годишен) опит в проектирането, изграждането и имплементирането на уеб-базирани приложения. Регулярно провежда специализирано обучение по създаване и проектиране на статични и динамични уеб сайтове и портали. Извършва консултантска и експертна дейност, свързана с анализ и оценка на source code (в уеб страници и бази от данни) и оценка на заплахите в SQL базирани приложения.
Доцент д-р Димитрина Любомирова Полимирова-Николова е завършила „Икономика“ в Нов български университет. От 1999 г. до днес работи в Национална лаборатория по компютърна вирусология, където специализира в областта на компютърната вирусология. Научната й дейност е свързана с анализ и оценка на риска по отношение на информационната сигурност на файлови обекти, подложени на информационни атаки.
Като специалист и научен работник се занимава с изследване и класифициране на нови компютърни вируси, оценка на даден клас вируси, както и на алгоритмични решения и програмни реализации за даден клас вируси. Основната й дейност за последните години е извършване на консултантска и експертна дейност в областта на компютърната, комуникационната и информационната сигурност и възстановяване на приложни или системни данни на корпоративни и потребителски конфигурации на правителствени и държавни институции, търговски организации и частни лица.
От 2013 г. досега е директор на Национална лаборатория по компютърна вирусология – БАН. През 2008 г. започва да води лекции по над 10 основни учебни дисциплини в Софийски университет, Нов български университет и Бургаски свободен университет.
От 2013 г. е член на консултативен научен съвет към УС на БАН „Информационни и комуникационни науки и технологии“. Участвала е в създаването на различни програмни и информационни продукти, обслужващи научни и държавни институции и търговски организации.
Тя е автор и съавтор на 28 научни публикации.